![](/storage/events/February2023/1676017700601.jpg)
Master sport - sesiuni de sport saptamanale gratuite pentru copii romani si ucrainieni
![](/storage/events/February2023/1676017700601.jpg)
Sanatate
Share
Haide la sport!
Vă invităm la Master Sport în fiecare zi de luni, marți și joi în Parcul Bazilescu, București!
Programul se desfășoară între orele 18.30 – 19.45 și se adresează copiilor cu vârste de 6-12 ani. Fiecare sesiune de sport și mișcare va avea elemente de inițiere din 12 discipline sportive: atletism, gimnastică, badminton, fotbal, handbal, rugby, baschet, oină, tenis de masă, volei, șah, arte marțiale.
Programul este conceput ca prin jocurile și exercițiile selectate să fie PRACTIC – POZITIV – DISTRACTIV – INTERACTIV.
Participarea este gratuită. Pentru a putea participa sunt necesare următoarele: echipament de sport, o sticlă cu apă și copilul să fie clinic sănătos. Numărul copiilor este limitat la 20 pe grupă. Dacă aveți cunoștințe copii ucrainieni, vă rog să-i invitați și pe ei! Întâlnirea va avea loc la foișorul din zona centrală a parcului (intrarea în Parc de lângă biserică), iar sesiunile se vor desfășura pe terenul de sport și pe aleile parcului în funcție de obiectivele fiecărei sesiuni.